Vypněme notifikace

Myslím tím ty všechny malé nenápadné ikonky obálek a blikající ledky na telefonech. Byl to kdysi výborný nápad dát lidem vědět, že mají nový email, nebo sms. Tehdy ale neměl běžný smrtelník vše v telefonu a k tomu facebook, twitter, whatsapp, instagram, linkedin, g+…a mailů hned několik.

Notifikace si žádájí naši pozornost – co když je to důležitá zpráva z práce, nebo něco neodkladně zajímavého od přátel…Už nejsme v klidu, dokud si ji nepřečteme. Někteří životní hráči jsou dokonce tak silně nesoustředění a nedočkaví, že si zprávu raději přečtou, i když právě řídí auto.

Vědomí, že nejsme „aktualizovaní“, je pro dnešního člověka evidentně natolik frustrující, že je ochoten podstoupit velká rizika, aby se aktualizoval.

Moje dobrá rada je: VYPNĚTE TO.

Pojďme se soustředit na činnosti, které právě děláme. Udělejme je vědomě a efektivně a ušetřený čas v klidu využijme na vyřízení zpráv a novinek. Věnujme lidem, se kterými komunikujeme, náš čas jen pro ně. Vědomě a bez stresu, ne jen mezi činnostmi.

Až neuvěřitelně přínosné je to v práci, o to víc, pokud dostávate 50-100 mailů denně. Vyzkoušel jsem to na týmu 5 lidí. Všichni jsme si vypnuli obálku a vyskakovací okna a mělo to okamžitý efekt na naše soustředění.

Zkuste na týden vypnout všechny obálky a ledky, a napište mi jak se to osvědčilo…

One Comment

  1. Odpovědět
    Phoenix Dub 2015

    Zdravím, přesně toto jsem udělal před rokem a je to super. Fandím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *