Krásný den, vítejte.

najitcestu.czJsem Kuba a založil jsem tento blog po Vánocích 2014 jako nástroj ke sdílení informací a inspirování lidí. Rozhodli jsme se jako čtyřčlenná rodina změnit náš život, abychom našim dětem ukazali jiné - lepší cesty, než jsou ty zažité a konzumní.

Všechno spustily prožitky právě ke konci roku 2014 - v čase, kam patří zážitky, setkávání, relaxace a meditace, jsme byli zavaleni. Stresem, věcmi, jídlem a tlakem médií a supermarketů. Po svátcích se v našem domě nakupilo neuvěřitelné množství obalů, levných plastových hraček a zbytků smaženého a tučného jídla. Došlo nám, jak nás VĚCI omezují. Došlo nám, jak nás konzumní systém ovládá i přesto, že jsme už tehdy byli okolím označováni jako alternativní.

Hlavním cílem tohoto blogu je pomoci nám i lidem na cestě. Inspirovat lidi, iniciovat vědomý život a šířit myšlenku minimalismu - vlastnictví více věcí nás neučiní šťastnější.

Nikdy tu nebudou vyskakovací okna a reklamy.. Smysl webu je inspirovat, proto obsah webu šiřte, upravujte a dejte odkaz, pokud uznáte za vhodné, budu rád. Fotky jsou jen autorů článků, nebo moje vlastní a klidně je využijte. Prostě UNCOPYRIGHT. Dotaz, přání ke dni minimalismu, nebo dobré zprávy? Napište na .

Píšeme o minimalismu

Mít méně věcí, vědět co je důležité a zbavit se všeho, co nevede k našim cílům. Více času a peněz na zážitky a sny.

Píšeme o vědomém životě

O cestách mimo konzumní systém. O běžných věcech, které jdou udělat jinak, vědomě a v souvislostech.

Odběr nových článků

Každý odběratel je znamením, že myšlenky tohoto blogu inspirují lidi. Každý, kdo se zamyslí nad jinými cestami a nechá se inspirovat příběhy světa, pomáhá měnit svět k lepšímu. Přihlašte se k odběru, jen pokud opravdu chcete.